Gå til hovedindhold
Hjem

Main navigation

    • Mærker
    • Aktivitetsdatabasen
    • Inspiration til aktiviteter
    • Friluftsliv
    • Afsted på tur
    • Grej
    • Bålmad
    • Samvær og tryghed
    • Gruppeleder
    • Grenleder
    • Ny leder
    • Bestyrelse
    • Søspejd
    • Divisionen
    • Kurser til ledere
    • Ungdomskurser
    • Onlinekurser
    • Kursusteams
    • Økonomi
    • Hjælp til Gruppeweb
    • Hjælp til Medlemsservice
    • Hjælp til kommunikation
    • Forsikring
    • Blanketter
    • Persondata i Det Danske Spejderkorps
    • Om DDS
    • Oversigt over grupper og divisioner
    • Kontakt organisationen
    • Korpsets vedtægter
    • Korpsets regnskaber og referater
    • Udviklingsplan
    • Strategier og mærkesager
    • Job i DDS
  • Track
  • Kalender
  • Støt DDS
  • Kontakt
  • Presse
  • Job i DDS
  • Bliv spejder
  • Bliv leder
  • Medlemsservice
  • Persondata i DDS
  • Magasiner
  • Spejder Sport
Job

Medhjælper til Stevninghus

Vi søger en medarbejder i en tidsbegrænset ansættelse i 5,5 måneder, gerne med start midt i april måned og med 10 timer ugentligt.
03. marts 2026
Af: Redaktionen
Vi søger en medarbejder i en tidsbegrænset ansættelse i 5,5 måneder, gerne med start midt i april måned og med 10 timer ugentligt.

Dine primære opgaver

  • Udvendigt malearbejde
  • Rengøring og klargøring af hytter efter udlejning
  • At være telefonvagt ca. hver 4. weekend, hvilket indebærer at være den, som lejerne kan ringe til hvis de har spørgsmål eller ved akutte problemer.
  • Slå græs, håndtere brænde, tømme affaldsbeholdere

Stevninghus er beliggende på Holmvej 9, 6200 Aabenraa og ligger noget afsides ift. offentlig transport, så det er vigtigt at du har en transportmulighed. Vi har brug for at vores nye medarbejder kan arbejde i ugerne 27, 28, 29 og 30, så det vil ikke være muligt at afholde sommerferie i disse uger.

Vi tilbyder
Et job hvor du indgår i et team på 5 medarbejdere, som alle har til opgave at løse de daglige opgaver omkring drift og vedligehold af Stevninghus' mange hytter samt udenomsarealet på 33 hektar.

Se mere på på https://stevninghus.bookhus.dk

Praktisk information
Du er velkommen til at kontakte centerleder Claus Gloy på clg@dds.dk eller 7196 0269 for en snak om stillingen. Ansøgning og CV sendes til clg@dds.dk. Ansøgningsfristen er 23. marts kl. 12.00. Vi afholder samtaler i uge 13 eller evt. uge 14.

Om Stevninghus
Stevninghus er et spejdercenter under Det Danske Spejderkorps, der med over 36.000 medlemmer er Danmarks største børne- og ungdomsbevægelse. Det Danske Spejderkorps har 380 spejdergrupper fordelt over hele landet, der alle har som mission at udvikle børn og unge gennem fællesskab, friluftsliv og udfordringer. Læs mere om Det Danske Spejderkorps på dds.dk, spejder.dk, facebook.com/spejder.

Følg med på Facebook

Følg Spejder på Facebook Følg DDS på Facebook

Kontakt

Det Danske Spejderkorps
Arsenalvej 10
1436 København K

Tlf. 32 64 00 50

info@dds.dk

Footer

  • Hurtige genveje
    • Kalender
    • Magasiner
    • Job i DDS
    • Privatlivspolitik
    • Cookiepolitik
    • Nyhedsbreve

Følg os her